Dobieranie Miseczek

Jak powinna układać się miseczka? Na co zwrócić uwagę przy kupnie stanika?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć uczciwie na pytanie – w jakiej kondycji jest nasz biust? Gdy piersi są lejące się, bardzo wiotkie – należy unikać staników mocno wyciętych w trójkąt, z obniżonym mostkiem lub bez mostka wcale (ang. plunge) oraz staników o niskich miseczkach (ang. half-cup, po polsku często określane mianem bardotki). Oczywiście nikt nie może zabronić kupowania takich staników, jednak na zdjęciach widać, w jaki sposób się prezentuje wiotki biust w wyciętym staniku. Problemem jest wylewanie się biustu na dole w stanikach z wyciętym dekoltem oraz wylewanie się biustu ponad górną krawędzią miseczki w stanikach o poziomej górnej linii stanika przy odpowiednio dobranej miseczce lub niemal pozioma powierzchnia piersi, gdy dobierzemy stanik o miseczce większej. Oczywiście nie oznacza to, że przy zniszczonym biuście nigdy nie będzie można pozwolić już sobie na noszenie wyciętych staników! Kondycję biustu można poprawić, odpowiednio go pielęgnując. Wskazówki odnośnie pielęgnacji piersi znajdują się w kolejnym artykule. Odpowiednim krojem stanika dla piersi zniszczonych są staniki mocniej zabudowane, które przytrzymają biust na odpowiedniej wysokości oraz odpowiednio go przykryją.

Gdy piersi są jędrniejsze – można pozwolić sobie na większą swobodę w doborze kroju stanika. Jednak w dalszym ciągu wiele zależy od kształtu piersi.

Piersi o kształcie jabłka, pełne u góry, świetnie prezentują się w niemal każdym kroju stanika.

Piersi o kształcie gruszki czy kropli, pełne u dołu, ale nie odznaczające się wyżej – wymagają kroju stanika niezbyt zabudowanego w górnej części, za to najlepiej z poziomą górną linią miseczki.

Osoby z piersiami o większej asymetrii (około 2-3 rozmiary miseczki) powinny wybierać staniki o poziomej górnej linii stanika lub staniki, w których górna część miseczki jest wykonana z elastycznej koronki, dobrze układającej się zarówno na mniejszej, jak i na większej piersi.

Zapraszamy również na stronę :www.jakdobracbiustonosz.pl


pixel