Rozmiar miseczki

Niestety, wiele kobiet ma wciąż problem z określeniem odpowiedniej dla nich wielkości miseczki, nadal świetnie się mają mity z gatunku „mam biust B”, „D to duża miseczka”.

Tymczasem prawda jest całkiem inna. Mało która kobieta powinna nosić staniki z miseczką A czy B. Zdecydowanie najwięcej kobiet na ulicach powinno nosić staniki o miseczkach E, F oraz G. Zaskakujące? Może jednak nie tak bardzo. Zacznijmy od tego, jak w ogóle powinna być obliczana miseczka.

Aby ją określić –należy odjąć dwa obwody. Niewątpliwie jednym z tych obwodów jest obwód w biuście, a drugim obwodem jest… obwód stanika, który jest najbardziej prawdopodobny dla zmierzonego przez nas obwodu pod biustem!

Po zmierzeniu obwodu w biuście oraz obwodu pod biustem nie należy zatem odejmować tych dwóch wielkości.

Załóżmy, że otrzymanymi wielkościami są 79 cm pod biustem oraz 102 cm w biuście – to bardzo popularne wymiary. Najpierw obliczamy obwód stanika, który będzie odpowiedni dla obwodu 79 cm pod biustem –jest to najczęściej obwód 75. Dlaczego 75, a nie 80?

Obwody są produkowane z elastycznych materiałów, taśma krawiecka nie jest elastyczna w żaden sposób. Bardzo prawdopodobnym jest, że obwodem, który zapewni odpowiednie podtrzymanie naszemu biustowi, będzie właśnie obwód najwyżej 75.

Kolejny krok to obliczenie różnicy między obwodem w biuście a rozmiarem stanika.

W naszym przykładzie różnicę obliczamy, odejmując 102 cm - 75 cm, co daje wynik 27 cm.

Wg wskazań tabeli rozmiarów KrisLine, miseczka D jest odpowiednia dla osoby, której różnica między obwodem w biuście a najbliższym w dół obwodem stanika wynosi 19-20 cm.

Z tabel rozmiarowych widać, że miseczki zwiększają się co 2 cm. Zatem jeśli miseczka D jest odpowiednia dla różnicy 20 cm, to kolejnymi krokami będą DD dla 21-22 cm, E dla 23-24 cm, F dla 25-26 cm oraz FF dla 27-28 cm.

Taka przykładowa osoba powinna zatem rozpocząć dobieranie sobie biustonoszy od rozmiaru 75FF. Jeśli okaże się, że miseczka jest odpowiednia wielkością, ale obwód jest zbyt luźny – mierzymy stanik z obwodem o oczko ciaśniejszym, ale miseczką o oczko większą, czyli w rozmiarze 70G. Jeśli stanik w rozmiarze 75FF okazuje się zbyt ciasny (przy odpowiedniej miseczce) – należy sprawdzić, jak będzie się układał stanik w rozmiarze 80F.

pixel